Vítejte v internetovém obchodě West Nábytek

Obývací pokoj

Obývací pokoj je srdcem každé domácnosti.

Relaxace, společná setkání, četba, hry, smích a život - vítejte v obývacím pokoji!

Žádná jiná místnost v domácnosti nemá tolik různorodého využití. Obývací pokoj musí spojovat pohodlí, komfort a účelné využití - kreativními nápady a pohodlným elegantním nábytkem vytvoříte nezaměnitelnou atmosféru pro všechny každodenní aktivity ke spokojenosti všech členů rodiny.

Nastavit sestupně

8 položek

Nastavit sestupně

8 položek

Útulný obývací pokoj

Nejdůležitějším prvkem obývacího pokoje je pohodlná sedací souprava, která vyzývá k relaxaci a posezení s přáteli. Na prvním místě při nákupu nábytku do obývacího pokoje proto stojí pohodlná pohovka, gauč a křesla. Doplňujeme postupně dalším nábytkem jako obývací stěnou (která již nebývá tak dominantní jako v minulosti), konferenčním stolkem, komodami a příborníky a dalšími doplňky vytvářejícími ucelený dojem dle vašeho vkusu.


Ať již upřednostňujete venkovský rustikální styl, čisté linie či skandinávský minimalistický nábytek - prolínání stylů a nápadité kombinace jsou povoleny vždy, podstatné je, že se ve svém obývacím pokoji budete cítit pohodlně po celý den.


Osobní, praktické, ideální pro vás: individuální nápady pro váš obývací pokoj

Klasický, moderní, či atmosféra minulých desetiletí - v obývacím pokoji máte dostatek prostoru prosadit a vyjádřit svůj osobitý styl a vkus. Ať již se budete řídit jednotnými prvky stylu, či je kombinovat do pestrých kreací a vzrušujících nápadů. Způsobů, jak vytvořit unikátní obývací pokoj, je neomezené množství!


Místnosti, které jsou využívány multifunkčně, se dají odpovídajícím nábytkem optimálně strukturovat, čímž nabízí nejen praktické, ale i estetické využití. Je-li například obývací pokoj propojen s jídelnou, lze prostřednictvím různých barev a stylů dosáhnout opticky různých struktur. Stejně tak se dá oddělit pracovní kout s psacím stolem či sekretářem v obývacím pokoji od prostoru pro volný čas odpovídajícím vybavením, a vytvořit tak harmonický útulný prostor. Zvláště v menších bytech, kdy se obývací pokoj využívá současně jako pokoj pro hosty, je ideální součástí pokoje rozkládací pohovka, která během dne poskytuje dostatek prostoru pro odpočinek, četbu, sledování televize, či rozhovory, a současně může spontánně posloužit jako útulné pohodlné přespání pro vaše hosty.


Chytré nápady pro váš obývací pokoj: moderní, individuální a flexibilní

Dnes více než kdy jindy jsou obývací pokoje všestranné co do využití, vykonávající různé funkce, kdy vedle reprezentativních či praktických aspektů slouží především individuálním potřebám: Místnosti se dají optimalizovat v závislosti na denním programu a bez velké námahy multifunkčně přestavovat. V obývacím pokoji se dnes zabydlují všechny aspekty moderního života, od práce po zotavení, od setkání po relaxaci, od komunikace s druhými až po koncentraci sám na sebe. Samozřejmě jsou tyto vysoké nároky přenášeny na vysoké nároky vybavení obývacího pokoje. Nejen chytrý nábytek, který se mění s ohledem na konkrétní potřeby, také dekorativní nároky obývacích pokojů se mění s dobou a technickou a estetickou náročností našeho moderního života.


Rodiny s dětmi uplatní moderní flexibilní nábytkové elementy stejně dobře jako singles nebo mladé začínající páry: moderní design obývacího pokoje se orientuje nejen opticky, ale také prakticky aspektům pohodlného bydlení, například vyklápěcí elementy, snadno ošetřovatelné povrchy nebo měnitelné potahy. Nábytek - ať již z masivního dřeva s šarmem Vintage, designový nábytek jako atraktivní prvek místnosti, či vzdušné moderní elementy, které jsou díky svému zdrženlivému vzhledu bezproblémově kombinovatelné s jinými kusy nábytku, tyto prvky vytváří základ pro individuální design vašeho vysněného obývacího pokoje.


Prostřednictvím světelných prvků, odpovídajících dekorací a individuálních bytových doplňků, jakými jsou bytové textilie, obrazy a květiny, těmito prvky v kombinaci s barevnými koncepty dosáhnete útulné atmosféry atraktivního a pohodlného domova.


Čerstvý vítr do vašeho obývacího pokoje: Malé nápady s maximálním účinkem

Často stačí pár jednoduchých triků, které kompletně změní charakter místnosti. Pokud si přejete oživující změnu v prostoru vašeho domova - ať již v hlavní obytné místnosti, kuchyni či ložnici - prostřednictvím malých změn můžete dosáhnout velkého výsledku: nová barva stěn či tapeta, nový potah sedací soupravy, nový nátěr stávajících kusů nábytku nebo jednoduše nových doplňků, např. z blešího trhu, nebo uměleckých předmětů a neobvyklých doplňků a dekorativních nápadů, z každé místnosti se dá vytáhnout maximu, bez nebezpečí, že váš rozpočet zkolabuje.


Pokud se rozhodnete komletně nově vybavit místnost, orientujte se na široký výběr nábytku a jeho umístění, stejně jako perfektní ladění podle osobních kritérií, které změní místnosti co do vlastností jejího užití: přejete si především místo, kde budete trávit čas se svými milovanými, svou osobní oázu klidu, prostor ke koncentrované práci nebo chytrou možnost, jak kombinovat všechny vaše sběratelské kusy nábytku na jednom místě?


Zařízení obývacího pokoje: Tipy pro pohodlný a smysluplně rozvržený obývací pokoj

Ať již chcete kompletně nově vybavit obývací pokoj nebo osvěžit stávající vybavení: s několika chytrými nápady ohledně vybavení a zařízení dosáhnete svého nového oblíbeného pokoje!


 • Ujasnit si pevné užitné body místnosti: Má být váš obývací pokoj určen nejen ke společným setkáním, ale také k práci, stolování či hrám? Chcete mít možnost podle potřeby zde ubytovat své hosty? Budete se zdržovat převážnou část dne v obývacím pokoji a potřebujete zde hodně úložného prostoru? Kdo si ujasní tyto základní otázky, ví přesně, co má od obytného prostoru očekávat, může mnohem lépe obývací pokoj zařídit a kombinovat efektivně nejdůležitější užitné body místnosti.

 • Správná sedací souprava: Vyberte si sedací nábytek, který se k vám hodí. Může to být vkusný designový gauč, kombinace rozdílných druhů čalouněného nábytku, ale také velký mazlivý prostor na podlaze, složený z nejrůznějších sedacích vaků, sedacích polštářů a dek.
  Zařízení obývacího pokoje se řídí především vaším vkusem a představou o pohodlí. Rohová sedací souprava využívá optimálně prostor v místnosti a je proto vhodná i pro menší místnosti. Díky své pravoúhlé stavbě umožňuje dobrou komunikační sedací polohu, má ideální předpoklad pro setkání s přáteli. Jako místo odpočinku pro celou rodinu slouží oproti tomu velkolepé rozlehlé sedací soupravy které prostřednictvím variabilního rozložení ze sedaček a křesel odpovídá potřebám pro odpočinek rodinného kruhu.
  Při výběru barev a potahových látek se nechte vést svým osobním vkusem: Odpovídá vašemu stylu klasická kožená sedací souprava, která časem získá individuální patinu, nebo moderní sedací souprava s vyměnitelnými potahy? Jak chcete svůj sedací kout využívat - sami, s rodinou a přáteli, dětmi nebo domácími mazlíčky?

 • Volba a umístění osvětlení: Nejen prostřednictvím nábytku a dekoračních předmětů, také vhodným výběrem světelných elementů se dají rozdělit rozličné kouty užitného prostoru.. Dbejte na dostatečné osvětlení rozdílných částí obývacího pokoje v závislosti na jejich užití: K osvětlení jídelního koutu jsou ideální závěsné stropní lustry a lampy, pro další osvětlení místnosti se užívají nejčastěji stojací lampy, stolní lampy na komodách či regálech, kterými dosáhneme jemného a decentního osvětlení a optického rozdělení místnosti.

 • Odvážné kombinace: Věříte-li si natolik, že jste ochotni kombinovat protilehlé styly, dosáhnete tímto způsobem nový půvabný efekt. Ve vašem individuálním bytovém stylu hrají výraznější roli vaše záliby v barvách, formách a površích, než tuhý a striktní průvodce konkrétním stylem. Staré s novým, mazlivé s hrubým či jednobarevné s pestrým, podobné kombinace obsahují hodně života a uvolněné atmosféry.

 • Vhodné užití barev: Rozličné barevné koncepty mohou opticky strukturovat místnost. Ať již jsou barvy užity na zdech nebo jako barevně laděné dekorativní elementy a bytové textílie, např. koberce, závěsy, záclony, polštáře a deky, obrazy a objekty, barvami dosáhnete optického spojení. Také zářivé přírodní materiály jako dřevo, ratan nebo textilie vyzařují teplo, zatímco kov, sklo nebo plast zajišťují čistotu a klid. Jemné akcenty se dají dotvořit barevnými dekoracemi a doplňky.
  Čalouněný nábytek jako sedačky a křesla patří v obývacím pokoji k největšímu nábytku, tudíž zásadně opticky dominují celé místnosti. Obzvláště velké rohové a rozlehlé sedací soupravy proto volíme raději v decentních barvách, jako béžová či šedá, které můžeme dodat šmrnc barevnými polštáři. Malý gauč naopak může být i pestrý a peprný, dodává místnosti veselý barevný tón.

 • Výzvy kombinovaných pokojů: Pokud je kuchyň příliš malá a není k dispozici separátní jídelna, je jídelní kout často součástí obývacího pokoje. Chytrými nápady můžete tuto situaci místnosti v místnosti vyřešit tak, aby jídelní kout byl harmonicky integrován do obývacího pokoje.
  Velké kusy nábytku jako sideboard nebo gauč mohou být umístěny doprostřed místnosti a působit jako přepážka, která opticky oddělí jídelní a obývací prostor. Koberec pod jídelním stolem či lampa nad stolovacím prostorem také zajišťují optické oddělení od zbytku obývacího pokoje, který vybaven čalouněným nábytkem, obývací stěnou a příručním a konferenčním stolkem vybízí po večeři k pohodlnému odpočinku.